Elon Musk’ın Twitter anlaşması geçici olarak askıya alındı

Elon Musk bu kez uygulamadaki bot/spam hesapların elde ettiği gelirlerle ilgili verileri yayınlayarak ‘Twitter anlaşması geçici olarak askıya alındı’ dedi.

Twitter’ı 44 milyar dolara satın almasıyla gündeme gelen ABD’li milyarder Elon Musk bugün takipçilerini şaşırtan bir paylaşımda bulundu.

Musk, Reuters haber ajansının Twitter’da bot ve spam hesaplardan kazanç elde elde edenlere ilişkin verilerin yer aldığı haberi paylaşarak şirketle yaptığı anlaşmanın geçici olarak askıya alındığını yazdı. ABD’li milyarder söz konusu paylaşımında başka ayrıntıya yer vermedi.

Twitter’ı satın alması halinde ilk işinin bot hesapları kaldırmak olacağını açıklayan Musk’ın şirkette reklam gelirleriyle ilgili hedeflerini tutturamayacağı gündeme gelmişti. Reuters’in haberi ise söz konusu spam hesapların Twitter’dan para kazanabilen aktif kullanıcılardan çok daha az olduğuna işaret ediyor.

Twitter kurucularından Jack Dorsey ise dün yaptığı açıklamada Elon Musk’ın şirketi satın alma sürecini tamamlamadığını açıklamıştı.

Bir Cevap Yazın

Previous post Kuzey Kore’de Covid ölümleri başladı! Kim’den ‘ağır sonuçları olur’ tehdidi
Next post Apple may finally do the unthinkable with next year’s iPhones
Close

Subscribe to Blog via Email

Enter your email address to subscribe to this blog and receive notifications of new posts by email.

Join 259 other subscribers
%d bloggers like this: