Bisiklet sürünce vücudumuzda neler oluyor?

Bisiklete binme hemen hemen her hızda ve her arazide vücut için önemli sağlık yararları sağlayabilir.

Bir araştırma incelemesi, kapalı alanda bisiklet sürmenin uygun kan basıncı, vücut kompozisyonu ve aerobik kapasite ile bağlantılı olduğunu buldu. Başka bir araştırma, kısmen kardiyovasküler hastalık riskini azalttığı için bisiklet sürmenin diyabetli kişilerin daha uzun yaşamasına yardımcı olduğunu buldu.

Eklemleriniz de muhtemelen onu sevecek. Aktivite düşük etkili olarak kabul edilir, bu da koşu gibi yüksek etkili bir sporda olduğu gibi dizlerinizi, kalçalarınızı ve ayak bileklerinizi zorlamayacağınız anlamına gelir.

Aktivite düşük etkili olarak kabul edilir, bu da koşu gibi yüksek etkili bir sporda olduğu gibi dizlerinizi, kalçalarınızı ve ayak bileklerinizi zorlamayacağınız anlamına gelir. Bir araştırma, diz osteoartritli yaşlı insanlara baktı ve bisiklete binmenin, çoğu için yalnızca bu durumun semptomlarını iyileştirmekle kalmayıp aynı zamanda genel yaşam kalitesini de artırdığını buldu.

İyi bir kas egzersizi

Bisiklet sürmek, siz pedal çevirirken tüm ana kas gruplarını kullanır. Diğer bazı sporların aksine, bisiklet sürmek yüksek düzeyde fiziksel beceri gerektirmez. Çoğu insan bisiklet sürmeyi bilir ve bir kez öğrendiğinde unutmazsın.

Güç ve dayanıklılık için iyidir

Bisiklet sürmek dayanıklılığı, gücü ve aerobik kondisyonu artırır. Bisiklete binme, yaralanma veya hastalıktan kurtuluyorsanız, başlamak için çok düşük yoğunlukta yapılabilir, ancak zorlu bir fiziksel egzersiz için inşa edilebilir.
Yokuş aşağı inerken ve dışarıda olmaktan aldığınız macera ve heyecan, sizi içeride tutan veya özel zamanlar veya yerler gerektiren diğer fiziksel aktivitelerle karşılaştırıldığında, düzenli olarak bisiklete binmeye devam etme olasılığınızın daha yüksek olduğu anlamına gelir.

Bir ulaşım modu olarak bisiklet, motorlu taşıtları veya tramvayları, trenleri veya otobüsleri kullanarak geçirilen hareketsiz (oturma) zamanın yerini sağlıklı egzersizle değiştirir.

Bir Cevap Yazın

Previous post Fukushima water will get into the ocean – level 1
Next post World’s hottest week – level 1
Close

Subscribe to Blog via Email

Enter your email address to subscribe to this blog and receive notifications of new posts by email.

Join 259 other subscribers
%d bloggers like this: