Online çeviri yaparak para kazanmak

ceviri-yaparak-para-kazanmak-644x233

Eğer Türkçe dışında bir başka dil daha biliyorsanız online çeviri yaparak para kazanma şansınız var. Buraya kadar geldiğinize göre zaten pek çok sitenin sadece çeviri hizmeti verdiğini görmüş olmanız lazım. Fakat bunlar profesyonel hizmet anlayışı ile çalışan ve katı kuralları olan şirketler oldukları için başvuru aşaması biraz sancılı geçer. Sizden referans ve örnek çalışmalar isteyeceklerdir. Ayrıca size verecekleri işlerin anlık olarak bitirilmesi şart koşulur. Yani sizi belli saatlerde bilgisayar başında esir alırlar. İnternet gibi sınırsız bir ortamda tabi ki buna da çözüm var.

İlk seçenek forumlarda ve ilan sitelerinde ilgili alanlara konu açarak çeviri yapmak istediğinizi ve şartlarınızı belirterek ilan bırakmaktır. Bu ne kadar etkili olur bilmiyorum ama size sunacağım ikinci seçenek son derece mantıklı. Daha önce Fiverr.com adında bir site duydunuz mu bilmiyorum ama eğer online çeviri yaparak para kazanmak istiyorsanız burası tam size göre. Fiverr, İngilizce hizmet veren ve milyonlarca insanı aynı platform altında toplamayı başarmış çok başarılı bir projedir. Siteye kayıt olduğunuzda dilerseniz müşteri, dilerseniz hizmet veren sınıfında rol alabilirsiniz. Hatta her iki seçeneği aynı anda kullanabilirsiniz. Zaten İngilizce biliyorsanız kayıt olduktan sonra sistemin işleyişini hemen anlayacaksınız.

Burada hizmet vermek isteyen insanlar yapacakları iş hakkında bir ilan yayınlar ve bunun karşılığında 5 dolar talep ederler. Hizmet almak isteyenler ise, alacakları hizmet karşılığında 5 dolar ödeme yaparlar. Birbiri ile bağlantılı olan, devam niteliğindeki işlerde ücreti istediğiniz kadar yükseltebilirsiniz. Yani, ilk ilanda 5 dolar karşılığında 300 kelime çeviri yapacağınızı belirtirsiniz ve alt tarafa ek hizmetler olarak sonraki her 300 kelime için 5 dolar daha talep edersiniz.

Fiverr üzerinden son iki yıl içinde 270 adet hizmet satın almış biri olarak, online çeviri yaparak para kazanmak isteyenlere bu platformu kesinlikle tavsiye ederim. Zaten Fiverr üzerinden site içi arama yaparsanız, sizin gibi çeviri yaparak para kazanan onlarca kayıtlı Türk olduğunu göreceksiniz. Ben bu platformu daha çok seo çalışmaları, İngilizce makale yazdırmak veya çeviri işleri için kullanıyorum. Burada elindeki mahareti sergileyerek internetten para kazanan milyonlarca insan var. Sizin de çeviri yapacak kadar yabancı dil bilginiz varsa, Fiverr işinizi görecektir.

Burada yapacağınız işle ilgili ilan verirken kaç günde işi teslim edeceğinizi, 5 dolar karşılığında kaç kelimeye kadar çeviri yapacağınızı falan zaten açıklama kısmında belirttiğiniz için zaman konusunda sıkıntı olmuyor. İşi aldıktan sonra eğer açıklamada 3 gün içinde teslim edilir ibaresi varsa, bu süre dolana kadar zamanınız var demektir. Online çeviri işini, forumlar, ilan siteleri ve Fiverr üçlüsü üzerinden yürütürseniz daha fazla müşteri bulma şansınız olur. Bu konuda size verecek başka tavsiyem yok.

Sürekli Fiverr kullandığım için değerlendirmek isteyenler olur diye bu makaleyi paylaşmak istedim. Ayrıca bu platformda 5 dolar karşılığında binlerce, hatta milyonlarca çeşit hizmet satıldığını bilmenizi isterim. Elinizden gelen her türlü işe karşılık mutlaka müşteri bulabileceğiniz bir alandır.

Eğer çeviri işinde yeteri kadar iş alamıyorsanız en azından blog yazmayı deneyebilirsiniz. Sonuçta sıfır maliyet ile internetten para kazanmak için en cazip yatırım fırsatlarından biridir. Tabi ki bu girişim zaman istediği için acil paraya ihtiyacı olanlar bu işe pek sıcak bakmıyor. Fakat size 3 ay sonra para kazandırmaya başlayacak ve bu akışı sürekli sağlayacak olan bir girişime bence günde 2 sat ayırmak akıllıca bir yatırımdır.

Close

Subscribe to Blog via Email

Enter your email address to subscribe to this blog and receive notifications of new posts by email.

Join 259 other subscribers
%d