Toyota elektrikli otomobillerini trafikten çekiyor

Japon otomobil üreticisi Toyota elektrikli otomobil pazarına ilk adımlarına atmaya başlamış olsa da, bu ilk adımlar şirketin umduğu kadar sorunsuz gitmiyor. Toyota’nın seri üretimine geçtiği ilk tamamen elektrikli otomobili olan Toyota bZ4X, piyasaya sürüldükten iki ay sonra trafikten çekiliyor. Aracın trafikten çekilme sebebi ise tekerleklerinin sebep olduğu güvenlik sorunu.

BBC’ye konu hakkında konuşan Toyota sözcüsü, bZ4X’in tekerleklerindeki bir kusur yüzünden, araç çok uzun süre kullanılmasa bile tekerlekler gevşeyerek bir anda araçtan ayrılabilir. Bu kusuru aracı piyasaya sürdükten sonra tespit eden Toyota, bu yüzden 3 bine yakın aracı trafikten çekmek zorunda kakacak.

Bu kusur Subaru’yu da etkileyecek. Çünkü Subaru da Toyota ortaklığında hazırladığı 403 elektrikli otomobili tekerleklerdeki bu kusur yüzünden geri çağırmak zorunda kaldı.

Trafikteyken tekerleğin bir anda çıkmasının ölümlü kazalara sebep olabileceğine dikkat çeken Toyota, bu kusurdan etkilenen 2700 otomobilin kesinlikle trafiğe çıkmamasını istedi. En azından bu soruna bir çözüm bulunana kadar. Tabii sorunun çözülebilmesi için öncelikle Toyota’nın bu soruna neyin sebep olduğunu bulması gerekiyor. Bu kusurdan etkilenen 2700 otomobil ABD, Avrupa, Kanada ve Japonya’da bulunuyor.

Toyota elektrikli otomobil pazarındaki yolculuğuna zorlu bir başlangıç yapacak gibi görünüyor.

toyota elektrikli araba
toyota elektrikli araba fiyatları
elektrikli araba toyota
elektrikli araba fiyatları toyota
elektrikli araba toyota sahibinden
toyota elektrikli araba sahibinden
sahibinden toyota elektrikli araba
toyota elektrikli araba fiyatları 2019
toyota elektrikli benzinli araba fiyatı
toyota corolla elektrikli araba fiyatları

Bir Cevap Yazın

Previous post Feynman Tekniği Nedir?
Next post Ailede babanın önemli rolü
Close

Subscribe to Blog via Email

Enter your email address to subscribe to this blog and receive notifications of new posts by email.

Join 259 other subscribers
%d