WhatsApp’tan yeni özellik: Süreli mesajları getirdi

Dünyanın en popüler mesajlaşma uygulaması WhatsApp, mesaj düzenleme için kolları sıvamıştı. Şirketin son olarak rahatsız etme modu için adım attığı bildirildi. WhatsApp Türkiye’de süreli mesajlar özelliğini yayına aldı.

WhatsApp dünya genelinde 2 milyardan fazla insan tarafından kullanılıyor. Uygulamanın güncellenmesinde kullanıcı taleplerinin de etkisi bulunuyor.

WHATSAPP SÜRELİ MESAJLAR

WhatsApp’ın rakiplerinden Signal uzun yıllardır kullanıcılarına süreli mesajlar özelliğini kullandırıyor. Süreli mesajlar, mesajlarınızın sizin seçtiğiniz bir süre sonra silinmesi anlamına geliyor. WhatsApp yaptığı durum paylaşımıyla Türkiye’de bu özelliğin yayımlandığını duyurdu. Artık bir kişiyle mesajlarınızın ne kadar süre boyunca kayıtlı kalacağına siz karar vereceksiniz.

BUNUN İÇİN YAPMANIZ GEREKEN ADIMLAR;

1- Söz konusu kişinin profiline tıklayın 2- Aşağıda Süreli mesajlar seçeneğine gidin 3- WhatsApp’ın belirlediği sürelerden birini seçin. WhatsApp şimdilik 24 saat, 7 gün ve 90 gün olmak üzere birden fazla süreli mesajlar seçeneği sunuyor.

Ayrıca, WhatsApp iOS 15 için de yeni bir güncelleme yapıyor. Şirket rahatsız etme API’sini destekleyecek. Böylece telefonda rahatsız etme modu açıkken yapılan aramalar otomatik olarak sessize alınacak ama size bildirim olarak gösterilecek.

Bir Cevap Yazın

Previous post [Araştırma] Egzersizden sonra vücutta tokluk molekülü oluşuyor
Next post Nefes almayı nasıl daha iyi hale getirebiliriz?
Close

Subscribe to Blog via Email

Enter your email address to subscribe to this blog and receive notifications of new posts by email.

Join 30.0K other subscribers
%d bloggers like this: