WhatsApp, yeni gizlilik kontrolleri sunmaya başladı

Şimdiye kadar, yalnızca Herkes, Kişilerim veya Hiç Kimse için bu ayarları engelleyebiliyordunuz, ancak yeni güncelleme, çok daha ayrıntılı kontrol sunan bir “Hariç Kişilerim” seçeneği sunuyor. WhatsApp “Son Görülme” durumu, birinin uygulamayı en son ne zaman kontrol ettiğini gösteriyor. Bu, bir kişinin okundu bilgisi kapalı olsa bile mesajınızı potansiyel olarak görüp görmediğini öğrenmenin bir yolunu sağlıyor.

Yeni özellik, belirli kişiler için bu özelliği kapatmanıza ve ayrıca bireysel kullanıcılar için Profil Fotoğrafı, Hakkında ve Durum’u engellemenize olanak tanıyacak. Son Görülme durumunuzu belirli kişilerle sınırlandırırsanız, onların Son Görülme durumlarını da göremeyeceğinizi belirtmekte fayda var. Yeni ayarlara sağ üst köşedeki üç noktalı menüden ve ardından Hesap > Gizlilik’e gidilerek erişilebilir.

WhatsApp, hem gizlilik hem de rahatlık açısından bir dizi yeni özelliği ekledi. Geçen yıl şirket, yeni gizlilik politikasını kabul etmeyen kullanıcıların hesaplarını sınırlayacağını söyledi, ancak daha sonra bu konuda geri adım attı. Bu haftanın başlarında, sohbet uygulaması Android’den iOS’a geçişi kolaylaştıran yeni bir özelliği duyurdu.

Bir Cevap Yazın

Previous post Küresel tedarik zincirleri yeniden yapılandırılıyor
Next post #Bedelli askerlik affının ayrıntıları netleşti!
Close

Subscribe to Blog via Email

Enter your email address to subscribe to this blog and receive notifications of new posts by email.

Join 30.0K other subscribers
%d bloggers like this: