Etsy Nedir?

Etsy Nedir? Nasıl Kullanılır? Para Kazanılır Mı?

Günümüzde birçok online alış-veriş sitesi kurulmuştur. Bunların başında amazon, ebay, gittigidiyor gibi siteler gelmektedir. Ancak bu sitelerde satılan ürünlerin tamamı ithal ürünlerdir. Acaba insanlar tarafından yapılan el işlerinin alış-verişi yapılan bir site yok muydu?
Burada devreye etsy giriyor. Etsy el yapımı ürünlerin satıldığı online alış-veriş sitesidir. Özellikle Amerika’ daki ürünlerinin neredeyse tamamının ithal olması nedeniyle Etsy el ürünü ihtiyacının kapatılmasında çok büyük bir yere sahiptir.

Etsy Dükkanımızda satabileceğimiz ürünler:

  1. Kendi dizayn ettiğimiz el işi ürünler
  2. El işi ürünlerde kullanılabilecek malzemeler
  3. En az 15 yıllık antika ürünler

Üye Olma:

Etsy üyeliği oldukça basittir. Eğer Facebook veya Gmail hesabı ile direk bağlanarak sadece Kullanıcı Adı ve Şifre boşluklarını doldurarak üye olabilirsiniz. Facebook veya Gmail ile bağlanmak istemezseniz Ad, Soyad, Email, Kullanıcı Adı ve Şifre boşluklarını doldurmanız yeterlidir. Ancak önemli kısmı kullanıcı adıdır. Çünki kullanıcı adınız sizin Etsy’ deki dükkan adınız olacaktır. Daha önceden dükkanınıza giren birinin dükkanınız ismi aklında kalması için kısa ve anlamlı olmalı. İngilizce kullanıcı adı kullanırsanız daha yararlı olabilir.
Dükkan Açma:
Bir dükkana girdiğimizde içerisindeki ürünlerden önce ilk olarak ismi dikkatimizi çeker. Üye oldukduktan sonra dükkanınız ve kullanıcıadı.etsy.com şeklinde etsy dükkanı adresi otomatik olarak açılır. Dükkanınızı doldurmak size kalmıştır. Her başarılı dükkanın tabelası vardır. Dükkanımıza tabela asmak zorunlu değildir ancak tabela dükkanın kalitesini önemli derecede etki eden etkenlerin başında gelmektedir.

“Profile, Shop Announcement ve Shop Policies” Bölümleri:

Profile Bölümü: 

Profil bölümünde kendinizi tanıtabilir, adresinizi, telefon numaranızı, tasarımı ne kadar sevdiğinizi. sosyal paylaşım adreslerinizi. web sitenizi kısacası kendi hakkınızda istediğiniz şeyi yazabilirsiniz.

Shop Announcement:

Bu bölümde ziyaretçilerinize işleriniz hakkında bilgi verebilirsiniz. Duyurunuz varsa (belli günlerde indirim, ücretsiz kargo, hediye vs.) yazacağınız bölümdür.

Shop Policies:

Bu bölüm oldukça önemlidir. Satış politikanız hakkında ayrıntılı bilgi vermeniz oldukça önemlidir. Etsy’ yi  düzenli kullananlar olduğu gibi ilk defa kullananlarda olacaktır. Bunu düşünerek ödemelerin şekli, kargo şirketi, iade koşulları, paketleme hakkında olabildiğince geniş bilgi vermeniz yararınıza olacaktır.

PayPal Hesabı:

PayPal dünyanın birçok ülkesinde kullanılan online ve güvenli ödeme sistemidir. Bütün alış-veriş sitelerinde kredi kartı bilgisi vermeden PayPal ile ödeme yapma imkanı mevcuttur. Etsy’ den alış-veriş yapan insanların büyük bir bölümünün PayPal ile ödeme yaptığını düşünürsek satıcı olarak PayPal hesabı edinmemiz neredeyse mecburidir. paypal.com.tr adresinden hemen bir PayPal hesabı açabilirsiniz.
Close

Subscribe to Blog via Email

Enter your email address to subscribe to this blog and receive notifications of new posts by email.

Join 259 other subscribers
%d bloggers like this: