Apple yeni parola sistemi

WWDC 2022 etkinliği ile birlikte bazı yeni özellikler gösterildi. Şifresiz teknolojilere vurgu yapan şirket Apple Passkeys isimli bir sistemi tanıttı. Bu sistem ile birlikte artık parolalar tamamen tarihe karışıyor. Yeni özellik biyometrik kimlik doğrulama yolu sunacak. Böylece artık parola kullanmak ve bu parolaları aklınızda tutmak zorunda kalmayacaksınız.

Dünyanın en büyük teknoloji devi tarafından geliştirilen bu yeni sistem ile birlikte artık güvenlik üst seviyeye çıkıyor. Biyometrik kimlikle şifre girişi yapan kullanıcılar çok daha güvenli olacak. Bilgisayar korsanları özellikle son yıllarda Apple cihazlarını kullanan kişileri bile hacklemeyi başarıyordu.

Apple bugüne kadar çok fazla güvenlik sistemi kullandı. Ancak hiçbir güvenlik sistemi bunun kadar iyi olmayacak diyebiliriz. Daha doğrusu güvenlik sistemini parolalardan tamamen kurtarması en önemli özelliği. Birçok kullanıcı sayısız parolayı aklında tutmakta zorlanıyordu.

Bu yeni güvenlik sistemi ile birlikte Apple’a ait olmayan cihazlardan bile giriş yapmak mümkün olacak. Ayrıca tüm bunlara ek olarak iPhone gibi cihazlarınız üzerinden web site ve uygulamalarda oturum açabileceksiniz. Üstelik bunlar için parola kullanmak zorunda değilsiniz.

Bu tür teknolojiler henüz deneme aşamalarında. Parolasız teknolojiler şu anda olmasa bile gelecekte en fazla tercih edilen teknolojiler içerisinde yer alacak.

Bir Cevap Yazın

Previous post Tutuklu ve hüküm sayısı patladı! 40 yeni cezaevi geliyor
Next post Ses tonundan karakter analizi mümkün mü?
Close

Subscribe to Blog via Email

Enter your email address to subscribe to this blog and receive notifications of new posts by email.

Join 30.0K other subscribers
%d bloggers like this: