Hemingway App Nedir?

Günümüzde blog yazarlığı popüler bir meslek haline gelmiş durumda. Özellikle blog yazmayı sevenler bu işten gelir elde etmek için bir web sitesi kurar ve blog yazarak reklamlardan para kazanmak ister. Bu işi gerçekten severek ve özenle yapanlar güzel kazançlar sağlarken, emek harcamadan yapanlar ise yeterince profesyonel olmayabilir. Yazı yazarken yazının okuyucuya ne kadar ilgi çekici geldiği, yazının okunabilirliği ve yazının kalitesi önemli olmaktadır. Bu durumda yardıma Hemingway App yetişiyor. Blog yazanların dostu olacak bu uygulama, yazıdaki sorunları tespit ederek yazının daha kaliteli bir hale bürünmesini sağlıyor.

Hemingway App Nasıl Kullanılır

Eğer ki kaliteli bir yazı yazmak istiyor ve okuyucularınızdan olumlu yorumlar almak istiyor iseniz bu uygulama size yardımcı olmak için üretildi. Uygulamanın amacı, yazının daha kaliteli bir hale bürünmesini sağlamak. Editöre girildiğinde öncelikle bir yazı yazma alanı ve sağ tarafta yazı hakkında bilgiler yer alıyor. Yazılan yazı buraya eklenince sağ tarafta yazı analiz ediliyor. Bu bölümde yazının okunma süresi, sözcükler, karakter sayıları, harfler, cümleler ve paragraflar yer alırken alt kısımda zarf, pasif ses kullanımı, cümlelerin kalitesi ve cümlelerin okunma düzeyi ve zorluğu gibi veriler yer alıyor. Bu veriler ışığında yazıyı daha kaliteli ve okunaklı hale getirmek mümkün hale geliyor.

Bu uygulamanın amacı bir yazının daha güzel yazılabilmesini sağlamak. Editör, yazıda hata olan yerleri işaretleyerek yazıyı düzenlemek için öneriler sunuyor. Hemingwazarf kullanımı konusunda da bazı öneriler sunmakta. Örneğin fiil kullanmak yerine bu fiilleri daha canlı ve daha etkileyici hallere getirmek yazının daha güzel görünmesini sağlar. Fiil yerine deyim kullanmayı öneren uygulama, cümleleri basitleştirmeyi ve daha okunaklı sözcükler seçmeyi öneriyor. Bu da okuyucular için akıcı bir okuma deneyimi sunmakta. Yazıların sadeliğine ve basitliğine de özen gösteren yazılım, okuyuculara yakın, anlaşılır bir dil kullanılması gerektiğini ve karmaşık olmaması gerektiğini de açıklıyor.

Yazma Modu

Yazma modu, minimalist bir arayüzle göze batmayacak şekilde tasarlanmıştır. Üst kısımdaki biçimlendirme düğmeleri, metninizi kalın veya italik yapmanıza, başlıklarınızı ayarlamanıza, bir blok alıntı veya liste (madde işaretli veya numaralı) eklemenize ve ayrıca bağlantılar oluşturmanıza olanak tanır. Baskı düzenleri oluşturmak için sayfa sonları veya ayrıntılı biçimlendirme seçenekleri yoktur bu uygulama gerçekten sadece yazma ve yazma ile ilgilidir.

Düzenleme Modu

Düzenleme moduna geçtiğinizde Hemingway özelliklerinin çoğunun devreye girdiğini göreceksiniz. Çalışmanızın okunabilirlik seviyesi, tahmini okuma süresi ve uzunluğunun bir özetine ek olarak, Hemingway çalışmanızı analiz eder ve çeşitli olası sorun alanlarını vurgular. Mavi vurgular, bunun bir zarf veya niteleyici olarak tanımlandığı anlamına gelir. Mor vurgular, daha basit bir kelime ile değiştirilebilecek karmaşık bir kelime bulunduğunu gösterir. Yeşil vurgular pasif ses içindir. Sarı vurgular karmaşık cümleleri belirtir. Kırmızı vurgular, son derece karmaşık bir cümleyi gösterir. Bu vurguların üzerine gelmek, size hangi tür sorunun tanımlandığını hatırlatır, ancak yalnızca birkaç hata türü düzeltmeler için öneriler sunar. Örneğin, bir düğmeyi tıklayarak zarfları kaldırabilirsiniz, ancak kendi başınıza aktif sese geçmeniz gerekir.

Kısayol Tuşları

Uygulama klavye kısayolları ile kolaylık sağlıyor. “CTRL + J” kısayolu yazma ve düzenleme modu arasında geçiş, “CTRL + L” sağ kenar çubuğunu açıp kapatma, “CTRL + K” bağlantı ekleme, “CTRL + [” ve “CTRL + ]” ise madde işaretli paragraf özelliği sunuyor. Uygulamayı kullanmanın avantajları arasında okuyuculara daha iyi hizmet sunmak yer alıyor. Bu uygulamanın önerileri ile paylaşılan yazılar daha okunaklı, daha akıcı yazıları kullanıcıların önüne sunarken web sitesindeki kullanıcı kitlesinde de artış yaşanmasını sağlıyor.

Hemingway App aracına gitmek için hemingwayapp.com bağlantısına tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Close

Subscribe to Blog via Email

Enter your email address to subscribe to this blog and receive notifications of new posts by email.

Join 30.0K other subscribers
%d bloggers like this: